Lapulevél

Érzelmi intelligencia fejlesztése Bartos Erika: Bogyó és Babóca című könyvsorozatában

2019. november 28. - Lapulevélblog

 Bartos Erika műveiben azonosul a gyermeki világgal.  Bogyó és Babóca meséi az érzelmek felismerésére, megélésére tanítanak. Ahol szomorúság uralkodik, ott még a makkszemek is sírnak, és a gombák is lehajtják kalapjukat. Valahol a fűszálak tövében, elvarázsolt világban ott élnek az izgő-mozgó apró…

Tovább

Adventi naptár teafilterekkel

24 napos környezettudatos kihívás

 Közeleg az Advent. A várakozás egyfajta megújulás is.  Kitakarítjuk otthonunkat, rendezzük személyes kapcsolatainkat, ápoljuk lelkivilágunkat. Miért ne tehetnék ilyenkor környezetünkért, a teremtett világért? Teás dobozba rejtett üzeneteken keresztül 24 napos környezettudatos kihívásra invitálok…

Tovább

Scrapbook és zero waste avagy mini fotóalbum Lapulevél módra

Régi álmom teljesült ezzel az egyszerű albummal, hiszen a ragasztó, a festék és még a papír is házi készítésű. ( A ragasztó és a papír leírását lásd korábbi bejegyzéseimben.) Blogom bevezetőjében írtam arról, mennyire rátelepedett a kereskedelem az alkotásra. A scrapbooknak (ha ez a kezdetleges kis…

Tovább

Papírmerítés, avagy alkoss hulladékmentesen!

A házi ragasztós bejegyzésemben, ígértem, hogy hamarosan festéket készítek és beszámolok a tapasztalataimról. De mielőtt belemélyednék a festékkotyvasztás rejtelmeibe, bemutatnám a hulladékmentes kreatív hobby másik fontos eljárását: a papírmerítést. Ha kézműves kellékeinket - a kozmetikai…

Tovább

A tökéletes házi papírragasztó

A Lapulevél Blog fő célkitűzése a környezettudatosság. Ez egyrészt az újrahasznosítást jelenti (tehát a meglévő készletekből gazdálkodjunk, ne vásároljunk újat), másrészt hulladék- illetve vegyszermentességre való törekvést.  Elképesztően jó ragasztó receptre bukkantam a minap DinArt blogján. Le is…

Tovább

Csipesz csodák

Játékötletek csipeszre és pálcikára

Sokat gondolkodtam azon, hogyan lehet fillérekből legóhoz hasonló építőjátékot készíteni. Ez a kérdés még nyitott marad, azonban a csipesz-pálcika kombináció is izgalmas lehet. A képen látható torony alapját szolgáló csipesz-pálcika technika külföldi oldalról származik (frugalfun4boys.com). Ezt…

Tovább

A zenei nevelésről anyai szemmel

 A  Zene Világnapja után nemsokkal a zenei nevelés mikéntje motoszkál bennem. Tudományosan bizonyított, hogy az ének, a zene oldja a belső stresszt, javítja a mentális egészségünket. A kórusban éneklés pedig kifejezetten jótékony hatású, hiszen a közösség tagjai egymásra hangolódva jelenítik meg a…

Tovább

A természet iskolája - Séta az őszi erdőben

5 gondolat, amiért lételemünk a kirándulás

    A természet közvetlen megtapasztalása létszükséglete minden kisgyermeknek. Ők azok, akik ösztönösen rácsodálkoznak a világra, genetikailag fogékonyak rá. Az iskolapad elvű oktatás a hibás az esetleges érdektelenség miatt. Maria Montessori így fogalmaz: "Napjainkban a modern társadalom…

Tovább
süti beállítások módosítása